cup motor
Cub Motosiklet

50cc Cub Motosiklet Modelleri, Fiyat ve Özellikleri

50cc cup motosiklet Karayolları Trafik Kanun’un 12/07/2013 tarih 6495/13 madde hükmünce; iki, üç ve dört tekerlekli ve içten yanmalı motora sahip, motor silindir hacmi 50 santimetreküp olan araçlara karayolları tarafından Motorlu Bisiklet (Moped) olarak sınıflandırılır. Moped araçlar sigortadan, motorlu taşıtlar vergisinden muaftır ve herhangi bir ehliyet türü ile kullanılabilir.

50 CC CUB FİYATLARI

ARORA 50 CC MODELLER

GörselÜrün adıSilindir HacmiFiyatı

FALCON 50 CC MODELLER

GörselÜrün adıSilindir HacmiFiyatı

KUBA 50 CC MODELLER

GörselÜrün adıSilindir HacmiFiyatı

RMG MOTO GUSTO 50 CC MODELLER

GörselÜrün adıSilindir HacmiFiyatı

RKS 50 CC MODELLER

GörselÜrün adıSilindir HacmiFiyatı

YUKİ 50 CC MODELLER

GörselÜrün adıSilindir HacmiFiyatı

Satinal.gen.tr diğer ürünleri;

 

Plaka ve Ruhsat Gerekli mi?

Evet plaka ve ruhsat gereklidir.

Nasıl çıkartırım?

Satış sonrası ürün teslim edilirken;

  • fatura
  • uygunluk belgesi
  • satış yetki belgesi
  • ötv ödendi belgesi kaşeli imzalı

olacak şekilde size teslim edilecek bu belgelerle size en yakın notere giderek yarım saat 45 dk gibi bir sürede ruhsatınızı çıkartacaksınız. Ve size plaka çıkartmanız için ruhsatın yanında bir belge verilecek. Bu verilen evrakla en yakın şoförler odasından plakanızı çıkartabileceksiniz. Ruhsatın sağ kısmında L1 yazdığını görürsünüz. Bu şu demektir. L1 azami hızı 45 km olan moped sınıfında olduğunu gösteren koddur kısacası motorlu bisiklet demektir.

Ehliyet Gerektirir mi?

Öncelikle şunu bilmemiz gerekiyor. Trafiğe çıkan her türlü araç. Moped, elektrikli bisiklet de dahil olmak üzere trafik kurallarını bildiğinizi belgeleyen resmi bir sertifikaya ihtiyacınız var. Olası bir kaza durumunda maddi yada yaralanmalı kazada yasal yollarda hakkınızı savunabilmeniz için buna ihtiyacınız var. Trafik kurallarını bildiğinize dair en düşük sürücü belgesi olan M sınıfı ehliyet belgesini içinde bulunduran A1, A2, A, B1, B, BE, C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE, F, G sürücü ehliyetlerinden birine sahip olmalısınız.

Sigorta Zorunlu mu?

50cc ve altı silindir hacmi bulunan motorlu taşıtlarda sigorta yaptırma zorunluğu yoktur. Emniyet genel müdürlüğü’nün 08.05.2017 tarih 11088401.2961.64008-974 / 81473 numaralı genelgesine göre uygun mali sorumluluk sigorta poliçesi silindir hacmi 50cc ve altı içten yanmalı motorlarda aranmayacaktır.

MTV Vergisi Var Mı?

50cc cub araçlarında vergi ödemiyorsunuz. Motorlu taşıtlar vergi dairesi silindir hacmi 0 ile 99 santimetreküp arasında olan araçlardan vergi almamaktadır.